Uke | Man | Tirs | Ons | Tors | Fre | Lør | Søn |
---|---|---|---|---|---|---|---|
18 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
19 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
20 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
21 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
22 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 |
Ferieboligen er ikke ledig i den valgte perioden. | |||||||
Mulig ankomstdato Valgt periode Ledig dato Ikke ledig |
Hyggelig feriehus sentralt i Stavang sentrum med plass til 8 personer og utsikt til sjøen.
Feriehuset ligger i gangavstand til sentrum og marinaen. Feriehuset er en enebolig med stue/kjøkken, hele 5 soverom og 2 godt utstyrte bad, i tillegg til vaskerom med vaskemaskin og tørketrommel. Internett fiber 200, Apple TV og Chromecast. I huset er det et eget sløyerom med lys/rennende vann og egen fryser på 200 liter.
Stavang ligger ytterst på nordsiden av Førdefjorden med flott utsikt mot øyene og havet . Stavang er nært til sjøen og øyene rundt og et ideelt utgangspunkt for fritidsfiske. Her kan man med båt gå i alle retninger, enten en liker småfisk i grunt vann mellom holmene eller større fisk ute på fjorden/havet.
Det landskjente Helleristningsfeltet i Ausvika er vel verdt et besøk. Det er også gode turmuligheter til fjellturer; her ligger Vikafjellet i nord, Hornelen i øst, Nova i sør og havet i vest.
Stavang Landhandel ligger ved marinaen midt sentrum og tilbyr dagligvarer, postkontor, bensin og dieselpumpe med kortautomat som kan benyttes 24 timer i døgnet. På marinaen er også en flott sjøbod med alle fasiliteter, som en hyggelig pub med alle rettigheter.
Fra Stavang kan du ta turen til Norges vestligste by Florø. Et annet populært reisemål er Svanøy med Svanøy Gaard og hjortefarm som absolutt er verdt et besøk. Både Florø og Svanøy ligger 10-15 minutt fra Stavang med båt. Midt i Stavang er der en åpen plass med mange flotte historiske bygninger, slik som Haavtunet, Stavang Kirke og Stavang Marina.
Fiskehus+: Maks. 2 km til fiske. Båt/motor min 17 fot/25 HK til leie , Ekkolodd, Kartplotter/GPS, Fryser min. 200 liter. Overdekket sløyebenk for fisk med lys og vann. | |
Båt kan leies | |
Det er utsikt over vann (kyst, sjø, fjord eller vann) | |
Energivennlige tiltak (jordvarme, solenergi eller varmepumpe) | |
Peis/vedovn/biopeis | |
Norsk TV | |
2 bad | |
Vaskemaskin | |
Oppvaskmaskin | |
Bygget 1974, renovert i 2013 | |
400 m til restaurant | |
400 m til dagligvarebutikk | |
300 m til sjøfiske |
Tilbudet om 15 dagers kansellering gjelder for opphold i utvalgte ferieboliger i utvalgte perioder. Gjestene kan avbestille oppholdet gratis inntil 15 dager før ankomst, hvis ferieboligens eier er tilmeldt tilbudet for 15 dager avbestilling ved bestillings tidspunktet. Hvis en gjest avbestiller mindre enn 14 dager før ankomst gjelder de normale avbestillingsregler, jf. Leievilkår. Avbestillings alternativene vil alltid fremkomme på leiebeviset.
Tilbudet gjelder utvalgte ferieboliger og på utvalgte ankomstdatoer. Vennligst sjekk detaljene på siden for ferieboligen før du fullfører bestillingen fordi ferieboligens eier kan endre hans status fortløpende for 15-dagers avbestilling. Det er derfor viktig at du sjekker om en 15 dagers avbestilling er valgt for ferieboligen den dag du bestiller.
Der gjelder gratis avbestilling med 35/45 dager til ankomst for nye bestillinger med ankomstdato frem til 3. januar 2025, med unntak av de ukene huseieren har tillatt 15 dagers avbestilling (se over).
Sjekk vennligst detaljene på siden før du gjennomfører bestillingen. Avbestillingsmuligheter samt dato for senest mulige avbestilling vil fremgå av leiebeviset ditt.
SAVE25
Spar 25% (opp til 1.500 kr.) med koden SAVE25 på opphold med ankomst frem til 31.8.2025.
DC2025
Spar 650 kr. med koden DC2025 på opphold med ankomst fra 1.7.2025 til 31.12.2025.
Kodene kan ikke kombineres med andre rabatter eller bonusavtaler. Rabattkoden kan ikke brukes til gjenbestillinger eller ved endringer i eksisterende bestillinger. Rabattperioden kan endres uden varsel. Rabatten gjelder kun for nye bestillinger foretatt online på følgende hjemmesider: DanCenter og Danland (rabatten gjelder ikke for Belvilla ferieboliger).