Øst Jylland er en god kombinasjon av frodige landskaper, store skoger, kysten med de fine strender samt travle og spennende byer. Øst Jylland strekker fra Kattegat i øst til Viborg I vest, eller Fredericia i syd til nordlige Hobro.
Start søket for ett feriehus på kysten av Øst Jylland her.
Langs kysten av Kattegat, på Djursland og Mols og sør for Århus er det en rekke nydelige og familievennlige strender med finkornet sand. Sjøen har her ikke mye flo og fjære og er ganske stille. Men også i Horsens Fjord og Vejle Fjord har du fine strender og stille vann, ideelle forhold for en svømmetur.
Den østlige delen av Jylland er særpreget av alle de kongelig stadfestete byene som ligger ved fjorder. Fra sør til nord har du f.eks. Aabenraa, Haderslev, Kolding, Vejle, Horsens, Randers, Aalborg – og ikke minst Aarhus hvor du vil finne kultur av verdensklasse.
En kort fergetur fra Hals til Egense fører oss videre til fiskehavnen Øster Hurup, vakkert beliggende ved Kattegat mellom naturområdet Lille Vildmose og Mariagerfjorden. Her vil du finne den kanskje mest barnevennlige stranden i Danmark, hvor barna elsker det det grunne og stille vannet.
Midtveis mellom tyskegrensen og Skagen – i midten av Danmark – finner du Jyllands "nese", Djursland. Ved siden av en lang rekke av familieattraksjoner som fornøyelsesparken Djurs Sommerland, den tropiske zooen Randers Regnskov, Kattegatsenteret, Ree Park Safari og Skandinavisk Dyrepark, så er nasjonalparken Mols Bjerge og halvøyas veldig barnevennlige strender noen av de beste stedene i Djursland.
Jyllands hovedstad Aarhus med kunstgalleriet Aros og museet Den Gamle By er veldig godt kjent av det danske folket. En hemmelig juvel sør for Aarhus er kysten ved Juelsminde, en av de mest maleriske og varierte i Danmark. Du finner trebevokste skråninger og autentiske, naturlige strender nord for Vejlefjorden og sandrike strender ved Juelsminde. Fra 1864 til 1920 gikk grensen mellom Danmark og Tyskland ved den gamle fiskelandsbyen Hejlsminde. Den har i dag mange feriehus og en båthavn. Nærheten til Tyskland er synlig fra Kolding og lenger sørover. Spesielt fra Sønderborg og Dybbøl Mølle, som var sentrum for krigen i 1864. Listen over attraksjoner – historiske, kulturelle, fiskeri og badeliv – motsvares av antallet i det store utvalget av feriehus på den lille øya Als og nær Flensburgfjorden, med en beliggenhet der du er nær alt.
Husnr: 58032
Husnr: 48587
Husnr: 62518
Husnr: 60238
Husnr: 1202
Husnr: 39038
Husnr: 64359
Husnr: 55564
Husnr: 56850
Husnr: 44811
Husnr: 6478
Husnr: 60730
Husnr: 61695
Husnr: 57613
Husnr: 9513
Husnr: 3964
Husnr: 44799
Husnr: 76861
Husnr: 44719
Husnr: 38164
Husnr: 57147
Husnr: 54981
Husnr: 10254
Husnr: 13457
Husnr: 9516
Husnr: 54250
Husnr: 3912
Husnr: 66008
Husnr: 18396
Husnr: 6869